Skup kamienic – podstawowa dawka wiedzy

Skup kamienic – podstawowa dawka wiedzy

Sprzedaż kamienicy zazwyczaj wiąże się z nieprzewidzianymi barierami. Obecny rynek nieruchomości lokuje swój kapitał przeważnie w nowoczesne apartamentowce i szeregowce. Jednakże pośród ludzi poszukujących kwatery nadal można znaleźć fanów przedwojennych budynków. Właśnie dlatego wielu właścicieli rozważa krok w postaci sprzedaży kamienicy.

Czy warto wykonać remont przed skupem kamienic?

Z powodu różnego rodzaju kłopotów związanych ze skupem kamienic dużo kontrahentów nie wie, w jaki sposób pomyślnie przeprowadzić etap sprzedaży. Problem ze zbyciem budynku często wynika z powodu jego złej kondycji. Niektórzy decydują się je zmodernizować, aby odpowiadały oczekiwaniom potencjalnych nabywców. Takie działanie potrafi mocno podnieść wartość kamienicy i przyspieszyć jej sprzedaż. Aczkolwiek remont kapitalny poprzedzający skup kamienicy to wymagający zabieg, który potrafi być sporym utrapieniem. Popękane ściany, piec gazowy, okablowanie starego typu czy nawracająca wilgoć – to tylko część usterek, które należałoby odnowić. Takie zabiegi wiążą się oczywiście z poniesieniem kosztów własnych na które nie każdy jest chętny. Nic dziwnego, że część dysponentów odrzuca ten pomysł i próbuje sprzedać budynek. Lecz o pomyślnym skupie kamienic nie przesądza tylko ich stan. Sam remont lub jego brak nie przesądza jeszcze o tym, że skup kamienic dojdzie do skutku.

Skup kamienic – kwestie prawne

Na domiar tego wyjątkowo staromodne kamienice bywają pod nadzorem konserwatora zabytków. Jeżeli trafimy na podobną sytuację, zanim zajmiemy się skupem kamienicy należy dodatkowo prosić o zgodę na zamierzoną sprzedaż czy modernizację.

Zdarza się, że lokale mieszkalne zajęte są przez najemców. Taki stan rzeczy jeszcze bardziej utrudnia skup kamienic. Jeżeli lokator jest związany umową, właściciel musi dopełnić formalności zanim zdecyduje się na sprzedaż budynku. Wymagane formalności bywają przytłaczające, a ich dopełnienie może zająć dłużej, niż przewidywaliśmy. Sprzedaż takiego lokum wymaga też podstawowej wiedzy z zakresu nieruchomości. Chcąc obracać tego rodzaju nieruchomością trzeba posiadać odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie. Nie każdy ma jednak czas na szukanie informacji dotyczących skupu takich kamienic.

Eksperci od skupu kamienic

Własnoręczna próba doprowadzenia do skupu kamienic może okazać się wielkim obciążeniem dla wielu osób. Właśnie dlatego na samym początku dobrze skontaktować się z firmą, która pomoże w wyznaczeniu wartości rynkowej nieruchomości.
Specjaliści od skupu kamienic są w stanie istotnie usprawnić proces realizacji. Profesjonalni fachowcy zajmujące się obrotem nieruchomościami, rewitalizacją oraz najmem potrafią przedstawić rozmaite atuty kamienic- nawet te, które początkowo wydawały się bez znaczenia. Oferują również pomoc w zrozumieniu skomplikowanych czynności prawnych związanych z handlem nieruchomością oraz zawiłej biurokracji przy handlu nieruchomością, jaką jest kamienica. Jeżeli sama firma nie jest zainteresowana skupem kamienicy, może pomóc w przygotowaniu oferty sprzedaży dla zewnętrznych kupców na rynku.

Sprawdź ofertę: https://kupietwojakamienice.pl/ 

Może Ci się również spodoba