Eneba – co to za sklep? Co ma w swojej ofercie?

Rynek gier zmienił się o 180 stopni na przestrzeni ostatniej dekady. Oprogramowania nie pozyskuje się już z dysków dołączanych do branżowych czasopism oraz pudełek ze sklepów z elektroniką. Wszystko przenosi się do przestrzeni online. Wiele gier szybko znika z dystrybucji cyfrowej, albo przez dłuższy czas utrzymują wysokie, nieadekwatne do jakości ceny. Z pomocą przychodzą serwisy sprzedające klucze. W Polsce popularność w ostatnim czasie zyskuje Eneba. Co to za strona i jaką ofertą może się pochwalić?

Eneba – nowy gracz na rynku

Serwis powstał w 2018 roku i jest częścią litewskiego holdingu Helis. Stawia ona na dynamiczny rozwój swojego dziecka, co od razu widać. Konkurencyjne platformy, takie jak Kinguin czy G2A są obecne na rynku już od prawie dekady. Obszar działania Eneby to większość krajów UE, Ameryka oraz Australia. Dzięki temu przetłumaczono ją na wiele języków (w tym nasz ojczysty), a jedną z dostępnych walut rozliczeniowych jest polski złoty. Eneba ma w swojej ofercie głównie oprogramowanie i gry na komputery osobiste oraz najpopularniejsze modele konsol. Co ciekawe, bardzo często organizowane są promocje, gdy gry można kupić po okazyjnej cenie. Podobnie jak w innych serwisach, zamówienie w postaci kodu realizowane jest natychmiast, a witryna prowadzi system jakości sprzedaży na podstawie ocen użytkowników.

Jakie platformy są obsługiwane?

Tak jak wspomniano w akapicie wyżej, klucze sprzedawane są na następujące platformy:

  • PC,
  • konsole Playstation,
  • Xboksy,
  • sprzęt od Nintendo.

W przypadku komputerów osobistych obsługiwane są wszystkie najpopularniejsze platformy, czyli: Steam, GOG, UPlay i Origin. Niewielką część sprzedawanych produktów stanowią klucze do aktywacji systemów operacyjnych, pakietów biurowych i programów antywirusowych. Użytkownicy konsol ucieszą się z faktu, że za pośrednictwem serwisu można kupować także kody kart przedpłaconych oraz abonamentowych.

Polityka cenowa

Poza wspomnianymi wyprzedażami również na co dzień da się trafić dobrą okazję. Ceny są dużo niższe niż rynkowe, nawet nowych produkcji AAA. Eneba zapewnia zwrot pieniędzy, gdy wysłany kod nie działa, dotyczy innego oprogramowania lub w ogóle nie dotarł do kupującego. Wśród użytkowników serwis zyskał popularność dzięki różnym dostępnym formom płatności, ofercie oraz bezproblemowej aktywacji zakupionych tam kodów. Wszystkie zakupy przechowywane są w wewnętrznej bibliotece i zawsze łatwodostępne.

Informacje o najnowszych promocjach w sklepie Eneba można znaleźć na stronie: https://lowcygier.pl/sklep/eneba/

Może Ci się również spodoba