Wybierzemy akcje czy nieruchomości ?

Kwestia akcji a nieruchomości istnieje tak długo, jak długo istnieją akcje. Staramy się przedstawić porównanie tych dwóch tak neutralnych, jak to tylko możliwe.

Nieruchomości a akcje – wyjaśnienie terminu

Nieruchomość nazywana jest nieruchomością, ponieważ jest nieruchoma i może być częścią gruntu lub budynkiem, np. budynek mieszkalny. 

Akcja to nic innego jak papier wartościowy lub udział w firmie. Wady i zalety nieruchomości i zapasów, kupowane w internet.

Zalety Akcji:

Zaletą zapasów jest to, że oferują wysokie zwroty. Możliwe jest nawet otrzymanie dywidendy. Ponadto Twoje akcje mają bardzo wysoki poziom płynności. Możesz ponownie sprzedać swoje akcje w dowolnym momencie i otrzymać w zamian pewną sumę pieniędzy. Jeśli chodzi o akcje, masz również do wyboru szeroką gamę spółek publicznych, ponieważ w Niemczech jest wiele firm, które sprzedają akcje.

Wady Akcji

Kupowanie akcji ma pewne wady. Inwestowanie w akcje jest bardzo ryzykowne. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowa się cena akcji, więc cena może się bardzo szybko zmieniać. Z drugiej strony, inwestorzy mają niewielką ochronę lub nie mają jej wcale. Jeśli spółka publiczna zbankrutuje, inwestor może stracić wszystkie swoje udziały i nie otrzyma żadnych pieniędzy.

Szeroka dywersyfikacja może pomóc zminimalizować ryzyko. Na przykład za pośrednictwem ETF.

Zalety nieruchomości:

Nieruchomość to bardzo bezpieczna inwestycja. Właśnie ze względu na wiele zalet coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości. Jedną z zalet nieruchomości jest stabilność jej wartości. Gdy tylko będziesz mieć nieruchomość, taką jak Ziemia, posiadaj ją na całe życie. Ponadto nieruchomość ma stosunkowo stabilną wartość. Ponadto wartość nieruchomości może nawet z czasem wzrosnąć. Posiadanie nieruchomości może zatem służyć jako zabezpieczenie emerytalne. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nieruchomości mogą mieć również zalety, jeśli chodzi o płacenie podatków. W ten sposób część wartości budynku i wiele wydatków można odpisać lub przenieść na najemcę.

Wady nieruchomości:

Jedną z wad nieruchomości jest to, że znalezienie nieruchomości może zająć dużo czasu. Aby móc sobie pozwolić na nieruchomość, należy najpierw zważyć i obliczyć koszty nieruchomości. Ponadto zazwyczaj musisz zapłacić około 10% dodatkowych kosztów. Ceny nieruchomości są obecnie bardzo wysokie. Więc głównie potrzebujesz pożyczki, aby je kupić. Jeśli chcesz wynająć swoją nieruchomość, istnieje inne mniejsze ryzyko, takie jak wakat lub wynajem koczowników. Wartość może również spaść ze względu na rozwój demograficzny lub np. Otwarcie baru tuż obok

Ryzyko związane z nieruchomościami:

Ryzyko pojawia się, gdy zabraknie Ci pieniędzy i musisz szybko sprzedać nieruchomość. Taka sytuacja może mieć miejsce na przykład w przypadku rozwodu lub utraty pracy. Dodatkowo bank może naliczyć odsetki od wcześniejszej spłaty.

Wady konstrukcyjne powodują również wiele problemów na rynku nieruchomości. Innym poważnym ryzykiem jest źle zaplanowane finansowanie. Nabywcy nieruchomości często na początku przeceniają siebie, a później nie są w stanie sfinansować lub spłacić nieruchomości

Możliwości związane z nieruchomościami

Jeśli zainwestowałeś w nieruchomość w bardzo dobrej lokalizacji, często możesz skorzystać na podwyżkach cen. Dźwignia kapitału jest możliwa bez żadnych problemów, banki bardzo chętnie finansują nieruchomości.

równe szanse

Oba warianty mają swoje zalety i wady. Dlatego lepiej jest inwestować w akcje lub nieruchomości, w zależności od sytuacji życiowej i celu. Jednak nic nie przemawia przeciwko obu. Jak zawsze, przy inwestycji ważne jest, abyś potrzebował wiedzy, aby podjąć świadomą decyzję. Zbyt wielu inwestorów już spekulowało lub zostało oszukanych przez wietrznych sprzedawców z niezrównoważonymi zwrotami przy zakupie nieruchomości. Oznacza to, że musisz sprytnie inwestować w nieruchomości przed zakupem. Więc najpierw zainwestuj trochę czasu w podstawy, a potem podejmij lepszą decyzję.